Jean KLIMIS

Dlaczego warto dołączyć do naszego zespołu?

„Historia firmy Nicols rozpoczyna się w roku 1890 na małej greckiej wyspie Kalimnos, w samym sercu łowiska naturalnych gąbek na Morzu Śródziemnym.
15-letni młodzieniec, Jean Klimis, opuszcza swój kraj i rodzinę w poszukiwaniu lepszej przyszłości. Po długiej podróży dociera w 1897 roku do Belgii i zakłada swoją firmę. 20 lat później firma ta staje się europejskim liderem w sektorze gąbek.


Wybuch wojny światowej w 1939 roku powoduje zakończenie działalności, ale w roku 1947 syn założyciela, Nicolas, odbudowuje wszystko od początku w małym domu w Brukseli. Często powtarza: „Nie miałem nic, a jedyną rzeczą, do której byłem przywiązany to szalona chęć odniesienia sukcesu!”. Następnie stworzył własną markę „Nicols”, a w ciągu 20 lat stał się liderem na rynku belgijskim… 30 lat później do Nicolasa dołączyli jego dwaj synowie, Pierre i Jean. Firma Nicols zaczęła produkcję i rozpoczęła swój podbój rynku francuskiego z jednym priorytetem: marki własne. W ciągu 20 lat firma Nicols stała się liderem marek własnych we Francji, a następnie w Europie!


Co wspólnego miały ze sobą te trzy pokolenia kierownictwa firmy Nicols? Tylko jedno słowo: pasja! Pasja wspólnej wygranej w dążeniu do doskonałości. Jest to jedna z naszych trzech wartości. Drugą cechą zespołów Nicols jest uczciwość i przejrzystość. W kulturze rodzinnej dzielimy się wszystkim z innymi. Żadnej polityki, ukrytych intencji… Dążymy do tych samych celów i pomagamy sobie wzajemnie w drodze do sukcesu.


Trzecia wartość jest również związana z historią rodziny: szacunek. Szacunek dla kolegów od góry do dołu piramidy, ale także dla partnerów zewnętrznych. Szacunek nie oznacza jednak, że nie jesteśmy wymagający. Ale również wiele wymagamy od siebie samych.
Nicols przykłada dużą wagę do tworzenia przyjaznej atmosfery pracy, w której każdy dobrze się czuje i może się rozwijać. Ten stan ducha odzwierciedla nasze motto: „rodzinna firma, w której czujemy się jak w domu!”

Jean KLIMIS

Słowo od CEO Jeana Klimisa

FAMILY

COMPANY

WE FEEL HOME

Céline - Junior Market Operations Project Manager 

„Rozpocząłem pracę w firmie Nicols jako asystent w dziale sprzedaży na podstawie umowy na czas określony. Zaledwie po 2 miesiącach miałem możliwość dołączenia do zespołu marketingu jako młodszy kierownik projektów operacji rynkowych na podstawie umowy na czas nieokreślony. Było to dla mnie wielkie osiągnięcie. Uwielbiam to stanowisko, ponieważ pozwala mi się komunikować z innymi ludźmi i tworzyć nowe produkty. Ponadto dzięki niemu lepiej widzę swoją przyszłość”

Alexandre - Plant Manager 

„Rozpocząłem pracę w firmie Nicols jako inżynier produkcji, którego zadaniem było rozwijanie projektów industrializacji i oszczędności. Po roku pracy przy wielu dobrych projektach zaufano mi i powierzono zarządzanie pracownikami produkcyjnymi. Rozpocząłem od zarządzania 30 osobami w hali produkcji chemicznej. Po kolejnym roku otrzymałem szansę zostania kierownikiem produkcji. W ciągu tych 2 lat zarządzanie pełnym motywacji zespołem dało mi wiele radości i możliwości pokonania licznych wyzwań z dobrymi wynikami. Obecnie jestem dyrektorem zakładu i oczekuję na nowe wyzwania i znaczący postęp w zakładzie. Bardzo cenię ducha rodzinnego firmy Nicols, ponieważ miałem możliwość zarządzania wieloma różnymi zagadnieniami w różnych dziedzinach i okazję do niezwykle szybkiego rozwoju, a wszystko to w bardzo przyjaznej i rodzinnej atmosferze pracy”. 

Jana - Key Account Manager 

„Rozpocząłem pracę w firmie Nicols jako asystent w dziale sprzedaży. Bardzo polubiłem to stanowisko, ponieważ dawało mi ono możliwość kontaktu z wszystkimi działami firmy i mogłem się wiele nauczyć. Jako kierownik kategorii wycierania i szorowania doświadczyłem doskonałej pracy zespołowej, co zaowocowało zastosowaniem wielu naszych opatentowanych technologii. Duch zespołu sprawia mi radość również na moim obecnym stanowisku kierownika ds. kluczowych klientów, ponieważ sukces w zapewnianiu doskonałych produktów i usług naszym klientom możemy odnieść tylko wspólnie”.